top of page
1832-200.png

GEGUŽĖS 

2

Šeštadienis

Ar žinote, kokie piliakalniai panašūs į Kernavės piliakalnius? Ką galite papasakoti apie Panemunės pilį? Ar norisi pajusti gaivų pavasario dvelksmą prie „Dzūkų jūros“? Gal galite pasakyti, kur gyvena „gelažinės varlės“? O ar kada esate ieškoję Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslą „Pavasario motyvas“ primenančio bokšto?  Leiskimės į bundančio pavasario paieškas žvelgdami iš bokštų ir įkvėpkime „dieviško oro“ kadagių slėnyje.   

 

Ryte išvykstame iš Klaipėdos ir Gargždų. Pirmas sustojimas nuo 16 a. minimoje renesanso stiliaus rezidencinėje Panemunės pilyje* su senu parku, stebinančiu puikiais kaskadiniais tvenkiniais bei dviem kalvelėmis, vadinamomis LDK kunigaikščio Vytenio ir jo žmonos kapais.

Po to, rytinio pasivaikščiojimo metu grožėsimės Nemuno panorama nuo Suvalkijos Kernave vadinamų penkių piliakalnių komplekso – Sudarge.  Sudargo piliaklaniai yra antras pagal dydį piliakalnių kompleksas Lietuvoje.

Iš Sudargo kelias vingiuos į Metelių regioninį parką*, kuriame pamatysime „Dzūkų jūrą“, stiklinių sienų lankytojų centre įgysime žinių apie „gelažinėmis varlėmis“ vadinamus,  ypač retus ir Europoje saugomus balinius vėžlius. Jei laimė nusišypsos, gal pavyks pamatyti ir žibučių jūrą. 15 metrų aukščio Metelių apžvalgos bokštas padės apžvelgti vertingiausius Metelių kraštovaizdžio draustinio objektus. 

Po pietų kelionės maršrutas ves į vienas gražiausių Lietuvoje 26 metrų aukščio Merkinės kraštovaizdžio apžvalgos bokštą, vadinamą „Pušų gojeliu“. 15 ir 25 m aukštyje įrengtos apžvalgos aikštelės yra netaisyklingos formos ir primena stilizuotas pušų lajas. 

Bokštų žiedą baigsime grožėdamiesi Nemuno kilpomis ne tik naujausiame, bet ir aukščiausiame Lietuvoje (51 m) Birštono apžvalgos bokšte. Bokšto metalinė konstrukcija, „apvilkta“ maumedžio plokštėmis su trikampio formos langeliais. Savo išvaizda jis primena kunigaikščių Lietuvai būdingus gynybinius bokštus arba Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslą „Pavasario motyvas“.

Suradę įspūdingiausius Lietuvos bokštus, keliausime kvėpuoti „dieviškuoju oru“ į  Nemuno kilpos šlaite vešintį vieną seniausių  ir didžiausių Lietuvoje  Kadagių slėnį. Kai kurių beveik šimtamečių kadagių aukštis siekia net 12,5 m.

Pasportavę ir prisikvėpavę „dieviškojo oro“, grįšime beveik vidurnaktį namo.

 

Kelionės kaina nuo 30 € + lankomi objektai 

Maršrutą parengė gidė Vilma Žvinklienė

bottom of page